Szczegóły wybranej pozycji

Autor:
Konarska-wrzosek Violetta ,
Lach Arkadiusz ,
Lachowski Jerzy ,
Oczkowski Tomasz ,
Zgoliński Igor ,
Ziółkowska Agata ,
Tytuł: Kodeks karny komentarz /zakamycze/
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
ISBN / ISSN: 83-8092-163-4
Rok wydania: 2016
Wydanie nr: 01
Ilosć stron: 1441
Stany prawne:
02/07/2016
cena netto: 284.76 zł cena brutto: 299.00 zł
cena promocyjna: 275.08 zł
Uwagi:
W komentarzu czytelnik znajdzie rozwiązanie problemów pojawiających się na tle praktycznego stosowania przepisów kodeksu karnego wsparte własną argumentacją autorów lub innych uznanych przedstawicieli doktryny prawa karnego oraz poglądami wyrażanymi w orzecznictwie Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych.
Komentarz zawiera m.in. omówienie zmian nowelizacyjnych wchodzących w życie:
- z dniem 15 kwietnia 2016 r., dotyczących kary mieszanej i uchylenia instytucji tzw. umorzenia restytucyjnego oraz możliwości nadzwyczajnego złagodzenia kary lub odstąpienia od jej wymierzenia przy dobrowolnym poddaniu się karze;
- z dniem 23 maja 2016 r., dotyczących odpowiedzialności za fałszowanie środków płatniczych;
- z dniem 2 lipca 2016 r., poszerzających znacznie kryminalizację przygotowań do przestępstw z rozdziału XVI kodeksu karnego oraz wprowadzających dwa nowe typy przestępstw: uczestniczenia w szkoleniu oraz przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej w celu popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym;
- z dniem 1 października 2017 r., modyfikujących przesłanki, zakres i charakter orzekania środka karnego zakazu zajmowania stanowisk, wykonywania zawodu albo prowadzenia działalności, związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi w razie skazania za określone typy przestępstw popełnione na szkodę małoletniego.
Autorzy komentarza wywodzą się z tzw. toruńskiej szkoły prawa karnego, bazującej na dorobku naukowym znakomitych polskich karnistów. Charakteryzuje się ona racjonalno-pragmatycznym podejściem do prawa karnego, zarówno przy jego tworzeniu, dokonywaniu wykładni, jak i w jego praktycznym stosowaniu. Adresaci:Publikacja jest skierowana przede wszystkim do praktyków, tj. sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych oraz prawników aplikujących w tych zawodach. Ponadto może być przydatna studentom kierunków prawa i administracji, a w szczególności seminarzystom oraz doktorantom.